Sebastian Niżnik

OKRĘG NR 3 - Sanok, poz. 1. Sebastian Niżnik

Wiek: 42 

Wykształcenie: wyższe.    

Zawód: Samorządowiec, ekonomista, specjalista ds. zarządzania projektami i pozyskiwania funduszy UE.  

Najchętniej odpoczywam przy dobrej muzyce, książce, filmie, lubię wybrać się na koncert, do teatru czy na wystawę.  

Największy wpływ mamy na sprawy lokalne. Winston Churchill powtarzał: Pesymista widzi trudność w każdej możliwości. Optymista widzi możliwość w każdej trudności. Sądzę, że jestem optymistą z doświadczeniem samorządowym.

W rozwoju miast i przygotowaniu strategii należy zdawać sobie sprawę z wpływu obecnych przemian o charakterze społecznym, demograficznym
i ekonomicznym na strukturę funkcjonalną miast i gmin, a znajomość tych procesów pozwala stworzyć odpowiednie programy i strategie rozwoju. Niebezpieczne zjawiska powstrzymać mogą działania podnoszące jakość życia w miastach i kwalifikacje ich mieszkańców. Miasta muszą być atrakcyjne najpierw dla mieszkańców, a dopiero potem dla inwestorów i turystów.


Ważne dla samorządowców jest aby zatrzymywać mieszkańców w Sanoku i/lub przyciągać osoby wykształcone. Konieczne są inwestycje w tworzenie Inkubatorów Przedsiębiorczości czy Akceleratorów Startupów, łatwy dostęp do żłobków, przedszkoli, szkół i opieki zdrowotnej, a także interesująca oferta kulturalna oraz rekreacyjna.  

https://www.facebook.com/sebastian.niznik